jste zde: úvodní » Silnoproudé rozvody » Domovní čerpací stanice odpadních vod


Domovní čerpací stanice odpadních vod

Naše firma úspěšně zrealizovala mnoho zakázek na dodávku technologií pro domovní čerpací stanice odpadních vod a pro tlakovou kanalizaci. Ta nachází své uplatnění všude tam, kde nejsou vhodné podmínky pro klasickou tzv. gravitační kanalizaci. Jde zejména o oblasti kde jsou nevhodné sklonové podmínky nebo členitý terén, nevhodné geologické podmínky, vysoká hladina spodní vody, řídká zástavba, apod.

 

Přiklady čerpadel a řídící jednotky.

Dodáváme a instalujeme několik typů čerpacích sestav, vždy složených z kvalitních, ověřených komponentů.

Naše základní typové varianty:

varianta A: DČS 1AQ – PS

nerezové ponorné kalové čerpadlo s řezacím zařízením AQ 04/400N3, ovládání pomocí sond doplněné bezpečnostními plováky, ovládací jednotka se signalizací stavu, DMM – zpětná klapka, ventil, potrubí, kotvy apod.

Jedná se o základní variantu, je použito nerezové čerpadlo jehož životnost se při správném zacházení pohybuje mezi 10-15 lety, ovládání je řešeno pomocí ovládacích sond, doplněných o bezpečnostní plováky. Nevýhodou tohoto řešení je to, že při poruše čerpadla nebo při namotání nečistot na řezák je nutné jímku odčerpat a technologii opravit nebo rozebrat přímo v jímce. Dále jsou vyšší nároky na čistotu technologie – zejména sond, doporučujeme nejméně 2x za rok očištění tlakovou vodou. Doporučujeme pro RD.

varianta B: DČS 2AQ – E

nerezové ponorné kalové čerpadlo s řezacím zařízením AQ 04/400N3, elektronická řídící jednotka DMM – zpětná klapka, ventil, potrubí, kotvy apod.

Jedná se o variantu s inteligentním elektronickým ovládáním, je použito nerezové čerpadlo, jehož životnost se při správném zacházení pohybuje mezi 10-15 lety, ovládání je řešeno bezkontaktně – na základě změny tlaků v jímce. Nevýhodou tohoto řešení je to, že při poruše čerpadla nebo při namotání nečistot na řezák je nutné jímku odčerpat a technologii opravit nebo rozebrat přímo v jímce Při běžném provozu je zařízení bezúdržbové. Doporučujeme pro RD.

varianta C: DČS 3AQ/SZ – PS

nerezové ponorné kalové čerpadlo s řezacím zařízením AQ 06/400N3 SZ, nerezové spouštěcí zařízení, ovládání pomocí sond doplněné bezpečnostními plováky, ovládací jednotka se signalizací stavu, DMM – zpětná klapka, ventil, potrubí, kotvy apod.

Jedná se o variantu doplněnou o spouštěcí zařízení, je použito nerezové čerpadlo, jehož životnost se při správném zacházení pohybuje mezi 10-15 lety, ovládání je řešeno pomocí ovládacích sond, doplněných o bezpečnostní plováky. Při poruše čerpadla nebo při namotání nečistot na řezák se čerpadlo jednoduše vytáhne po vodících lištách za pomoci nerezového řetězu. Veškeré opravy se pak řeší mimo jímku. Vzhledem ke kontaktnímu ovládání jsou vyšší nároky na čistotu technologie – zejména sond, doporučujeme nejméně 2x za rok očištění tlakovou vodou. Doporučujeme pro RD, nebo menší BD a provozovny.

varianta D: DČS 3AQ/SZ – E

nerezové ponorné kalové čerpadlo s řezacím zařízením AQ 06/400N3 SZ, nerezové spouštěcí zařízení, elektronická řídící jednotka DMM – zpětná klapka, ventil, potrubí, kotvy apod.

Jde o ideální variantu, která kombinuje výhody elektronického ovládání, a čerpadla doplněného o spouštěcí zařízení. Při běžném provozu je zařízení bezúdržbové. Při poruše čerpadla nebo při namotání nečistot na řezák se čerpadlo jednoduše vytáhne po vodících lištách za pomoci nerezového řetězu.Optimální řešení jak pro RD, tak v menších BD a provozovnách.

Všechny varianty lze použít pro betonové i plastové jímky, nové i stávající.

Potřebujete se poradit? Máte zájem o zpracování cenové nabídky? Neváhejte nás kontaktovat.

Tel: 777 030 144, 777 030 111 , mail: revel@revel.cz

 

© Všechna práva vyhrazena Revel plus s.r.o. - výroba rozvaděčů, elektrikář, revize elektro

webové stránky ANTstudio.cz

Jiráskova 1475,
277 11 Neratovice

tel: 315 684 257
e-mail: rliby@revel.cz
http://www.revel.cz